All for Joomla All for Webmasters

Nowelizacja warunków technicznych - opinie do 22.03.2016r

Pilny komunikat Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa:         
„Departament Budownictwa Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa przystępuje do prac związanych z nowelizacją rozporządzenia MI w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. W celu wypracowania wspólnego stanowiska samorządu zawodowego inżynierów budownictwa, Prezes PIIB Andrzej Roch Dobrucki zwrócił się do Przewodniczących Rad Okręgowych Izby o przedstawienie uwag do przedmiotowego rozporządzenia, w szczególności poprzez wskazanie:


1/ przepisów archaicznych ( niepotrzebnych), nie mających odniesienia do aktualnych zasad projektowania i wykonywania budynków ( n.p. poprzez ich usunięcie),
2/ przepisów, które nastręczają największe problemy interpretacyjne wraz z konkretną propozycją ich zmiany,
3/ przepisów , które należałoby uzupełnić lub w przypadku braku takiej możliwości - wprowadzić nowe.Jeśli tak, to w jakim brzmieniu wraz z uzasadnieniem.

Termin zbierania opinii z poszczególnych izb okręgowych mija 22.03.2016. Dlatego też prosimy o przekazywanie swych uwag do właściwych izb okręgowych odpowiednio wcześniej.

Prosimy o przekazywanie swoich uwag do dnia 22.03.2016 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomoże to wypracować wspólne stanowisko w tej, jakże ważnej, sprawie.”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warto zobaczyć

bip logo

 

faq


Początek strony