All for Joomla All for Webmasters

XIV Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości

17 czerwca 2016 roku w Zameczku Myśliwskim w Promnicach odbyła się XIV Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości, organizowana przez Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlową w Tychach.

 W czasie gali wręczono prestiżowe statuetki „Hermesów Biznesu”, w kategoriach dla najlepszej Firmy, Produktu i Usługi, a także Przedsiębiorcy Roku i Wybitnej Postaci Regionu, tj. osobistości woj. Śląskiego, stanowiących wyróżnienie dla firm, przedsiębiorców i instytucji w istotny sposób wpływających na rynek regionalny.  Podczas  Gali wręczane są również odznaczenia państwowe, samorządu wojewódzkiego oraz gospodarczego

 W Gali Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości wzięło udział blisko pół tysiąca zaproszonych gości ze świata biznesu, kultury, polityki oraz mediów. Wśród zaproszonych byli m.in. posłowie do Parlamentu Europejskiego i krajowego, przedstawiciele samorządu wojewódzkiego i miejskiego, przedsiębiorcy, ludzie kultury.

Nagrodę główną w kategorii Przedsiębiorca Roku otrzymał Piotr Wojaczek, prezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej za rozwój strefy ekonomicznej i promocję potencjału inwestycyjnego regionu. W sposób szczególny wyróżnia się również wybitne osobistości województwa śląskiego, mające największy wpływ zarówno na rozwój gospodarczy jak i społeczno-kulturowy regionu. Statuetkę w tej kategorii odebrał Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach – za wybitny wkład w rozwój gospodarczy Śląska i promocję przedsiębiorczości.

W trakcie Gali wręczono również odznaczenia samorządu wojewódzkiego. Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego odebrał prof. Marek Szczepański, a Srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego otrzymała, nasza koleżanka, członek Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Małgorzata Mazur.

Na uroczystościach Gali ŚlOIIB reprezentowali: Ewa Dworska sekretarz Rady ŚlOIIB oraz Stanisław Przyborowski delegat na Zjazd ŚlOIIB.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warto zobaczyć

bip logo

 

faq


Początek strony