All for Joomla All for Webmasters

Posiedzenie Rady ŚlOIIB oraz organów statutowych Izby – 13.12.2018 r.


 

W dniu 13 grudnia w siedzibie Izby odbyły się ostatnie w tym roku posiedzenia Rady ŚlOIIB oraz organów statutowych. Zbliżający się koniec roku to nie tylko doskonała okazja do podsumowania działalności poszczególnych organów Izby, ale także do wymiany poglądów i dyskusji nad planami na przyszły rok.

Rada przyjęła Prowizorium budżetowe na rok 2019 oraz dyskutowano między innymi o składach osobowych komisji i zespołów programowych Rady, zasadach dofinansowania doskonalenia zawodowego członków Izby oraz zasadach prenumerowania czasopism branżowych.

Członkowie Rady zapoznali się z wynikami Konkursu „Nowoczesny Inżynier-2018” oraz podjęli uchwałę o organizacji kolejnej edycji tego konkursu ale już w nowym terminie, w marcu 2019 roku.

Rada zapoznała się również z pracami i zadaniami podjętymi przez Krajową Radę PIIB oraz Prezydium Krajowej Rady PIIB przedstawionymi przez przewodniczącego Rady ŚlOIIB Romana Karwowskiego oraz członka Prezydium Krajowej Rady PIIB Józefa Kluskę.

Członkowie Rady ŚlOIIB zostali poinformowani również o funkcjonowaniu strony Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Katowicach na facebooku. Strona cieszy się sporym zainteresowaniem a w szczególności fotorelacje z wręczenia uprawnień budowlanych oraz z przebiegu XXI Śląskiej Gali Budownictwa w Operze w Bytomiu.

Po posiedzeniu odbyło się Spotkanie Świąteczne, podczas którego przewodniczący Rady, Roman Karwowski podziękował zgromadzonym za owocną i konstruktywną pracę oraz organizację przedsięwzięć na rzecz całego środowiska inżynierskiego.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni Goście: Bożena Goldamer-Kapała - Dyrektor Wydziału Infrastruktury Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, dr hab. inż. Mariusz Jaśniok - Prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej, Roman Olszewski - Naczelnik Wydziału Budownictwa i Planowania Przestrzennego Miasta Katowice, Andrzej Szydłowski - Przewodniczący Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa Oddziału w Katowicach, Jerzy Barglik - Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddziału Zagłębia Węglowego wraz z Teresą Skowrońską, Agata Modrzycka - Skarbnik Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa Oddziału w Częstochowie, Krzysztof Kasperczyk - Wiceprezydent Śląskiej Izby Budownictwa oraz Stefan Czarniecki - Honorowy Przewodniczący Rady ŚlOIIB.

Zastępca przewodniczącego Rady, Józef Kluska wręczył nagrody laureatom konkursu wiedzy technicznej Nowoczesny Inżynier 2018. Przyznane nagrody udzielone zostaną w formie dofinansowania do różnych form doskonalenia zawodowego. 

Tradycyjnie, przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego, przybyli wspólnie kolędowali oraz złożyli sobie życzenia spokojnych, zdrowych, rodzinnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Rozmowom w kuluarach w miłej i serdecznej atmosferze nie było końca...

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warto zobaczyć

bip logo

 

faq


Początek strony