All for Joomla All for Webmasters

Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa  przypomina, że każdy członek izby korzystający z udostępnianych przez samorząd zawodowy Polskich Norm , jest zobowiązany do przestrzegania warunków znajdujących w stopce oraz na stronie tytułowej każdej z Polskich Norm, iż:

„Zgodnie z art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 12 września 2002 r. o normalizacji (Dz. U. Nr 169 poz. 1386 z późn. zm.) Polskie Normy są chronione prawem autorskim jak utwory literackie, a autorskie prawa majątkowe do nich przysługują Polskiemu Komitetowi Normalizacyjnemu (PKN). Wydawanie i rozpowszechnianie Polskich Norm na dowolnym nośniku (papierowym lub elektronicznym) wymaga uzyskania zgody PKN na taką działalność.

Naruszenie praw PKN jest przestępstwem i podlega postępowaniu karnemu w myśl ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych.

Wobec powyższego żadna część normy nie może być zwielokrotniana jakąkolwiek techniką bez pisemnej zgody Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, pod rygorem skutków prawnych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warto zobaczyć

bip logo

 

faq


Początek strony