All for Joomla All for Webmasters

Informacja Przewodniczącego Rady ŚlOIIB dla Członków Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

 

Koleżanki i Koledzy, członkowie ŚlOIIB

Już prawie miesiąc, w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, zamknięte są biura ŚlOIIB - w Katowicach oraz placówkach terenowych i zawieszona jest do odwołania obsługa bezpośrednia. Członkowie organów oraz pracownicy biur wykonują swoją pracę zdalnie lub w biurze, pełniąc dyżury rotacyjnie z zachowaniem niezbędnych zabezpieczeń, a wszelkie kontakty odbywają się drogą mailową oraz telefoniczną. Rada ŚlOIIB podejmuje niezbędne do funkcjonowania Izby uchwały a organy Izby prowadzą postępowania. 

Przewidziany na 18 kwietnia XIX Zjazd Sprawozdawczy został odwołany.  Art. 14h Ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw daje podstawę prawną do przeprowadzenia zjazdu w trybie obiegowym/pisemnym. Planujemy jego organizację w tym trybie w pierwszej połowie maja. Odwołane lub przesunięte w czasie zostaną również wszystkie wydarzenia organizowane przez ŚlOIIB w pierwszej połowie bieżącego roku.

Jedno z najważniejszych zadań statutowych Izby, jakim jest doskonalenie zawodowe członków, realizowane jest aktualnie poprzez szkolenia w formie on-line. Organizuje je nasza Izba i inne okręgowe izby, a korzystać z nich mogą wszyscy członkowie PIIB. Ponadto od 6 kwietnia każdy z naszych członków może zadać drogą mailową pytanie dotyczące pakietu ustaw pn. „Tarcza antykryzysowa”. Odpowiedzi na bieżąco są zamieszczane na fanpage’u Izby.

Obecna sytuacja w kraju ma charakter bezprecedensowy i może uderzyć finansowo w naszych członków. W budżecie ŚlOIIB przewidziane są środki na pomoc finansową i każdy, kto znalazł się w trudnej sytuacji, może wystąpić z wnioskiem o tą pomoc. Aktualnie przygotowywane są uproszczenia procedur.

Informacje dotyczące powyższych tematów, jak i  wielu innych ważnych dla członków ŚlOIIB, zamieszczane są na bieżąco na fanpage’u, stronie internetowej naszej Izby oraz przesyłane newsletterem. Zachęcam gorąco, szczególnie w tym trudnym czasie, do korzystania z tych źródeł informacji.

 

z życzeniami zdrowia i szybkiego powrotu normalnych, bezpiecznych dni

Przewodniczący Rady ŚlOIIB
Roman Karwowski

 

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Warto zobaczyć

bip logo

 

faq


Początek strony