All for Joomla All for Webmasters

Oświadczenie w sprawie konkursu fotograficznego „Fotografujemy Budownictwo”

ŚlOIIB informuje, że na podstawie dotychczas przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego, dotyczącego nieprawidłowości w konkursach Fotografujemy Budownictwo za lata poprzedzające rok 2020 ustalono, iż fotografia, która została zgłoszona do Konkursu Fotografujemy Budownictwo 2019 pod nazwą „Klucz do bram” w kategorii 2 - Budynki, budowle, budowy z Polski, nie jest autorstwa osoby, która dokonała przedmiotowego zgłoszenia.

 

Wobec powyższego oświadczamy, iż autorem wskazanej fotografii jest Pan Aleksander Małachowski, @hashtagalek.

 

Dodatkowo informujemy, iż fotografia została opublikowana w kalendarzach okolicznościowych ŚlOIIB na rok 2020 oraz w Informatorze ŚlOIIB nr 1/2020, jako materiały informacyjno-marketingowe promujące konkurs i informujące o jego laureatach. Tym samym prostujemy informację dotyczącą autorstwa przedmiotowej fotografii zamieszczonej we wskazanych powyżej materiałach.

 

Wyrażamy ubolewanie nad zaistniałą sytuacją, gdyż dopuszczenie się takiego zachowania przez uczestnika konkursu fotograficznego stanowi naruszenie zasad uczciwości, jakimi powinien kierować się inżynier budownictwa. Pragniemy jednak nadmienić, iż jako Organizator Konkursu zostaliśmy również poszkodowani przez osobę, która złamała zasady Regulaminu poprzez zgłoszenie cudzej pracy z oświadczeniem, że posiada wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do zdjęcia.

 

W związku z powyższym, władze izby podejmują w tej sprawie dalsze decyzje zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Warto zobaczyć

bip logo

 

faq


Początek strony