All for Joomla All for Webmasters

Głęboko zasmuceni żegnamy ŚP Stefana Wójcika

 

 

 

Głęboko zasmuceni żegnamy

ŚP

Stefana Wójcika

Wiceprezesa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa w latach 2002-2010
Członka Rady Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w latach 2006-2018
wieloletniego Delegata Okręgowego i Krajowego
wspaniałego Człowieka i Kolegę

 

 

Rodzinie i Najbliższym

wyrazy szczerego współczucia

składają

koleżanki i koledzy

ze Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

 

 

 

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w dniu 23 stycznia 2021 roku o godz. 10.00 
w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika
w Czeladzi ul. Bolesława Pieńkowskiego 1.

 

Mgr. inż. Stefan Wójcik
1943 – 2021

Z wielkim smutkiem informujemy, że 19 stycznia 2021 r. odszedł „na wieczną wartę” nasz Kolega mgr inż. Stefan Wójcik, ceniony fachowiec w branży wodno-melioracyjnej, dobry, życzliwy Człowiek.

Studia wyższe ukończył na Wydziale Melioracji Wodnych Wyższej Szkoły Rolniczej we Wrocławiu oraz na Wydziale Geodezji AGH w Krakowie studia podyplomowe z zakresu ochrony powierzchni przed szkodami górniczymi. Podczas kilkudziesięcioletniej pracy zawodowej zajmował stanowiska związane z programowaniem inwestycji, budową i utrzymaniem obiektów, głównie w zakresie zaopatrzenia wsi w wodę oraz melioracji i ochrony przeciwpowodziowej budownictwa rolniczego. Jako rzeczoznawca ds. melioracji wodnych, zaopatrzenia w wodę oraz biegły sądowy ds. melioracji wodnych wykonywał wiele opinii i ekspertyz z zakresu likwidacji szkód górniczych w infrastrukturze miejskiej, a także w zakresie likwidacji szkód popowodziowych w województwie śląskim, opolskim i dolnośląskim.

Zaangażowany w organizację samorządu zawodowego inżynierów budownictwa na Śląsku, następnie przez wiele lat aktywnie uczestniczył w pracach organów Izby - na poziomie lokalnym i krajowym. Od  pierwszej do IV kadencji był delegatem na Zjazdy ŚlOIIB oraz w kadencjach I-III delegatem na Zjazdy Krajowe PIIB. W latach 2002 – 2010 pełnił funkcję wiceprezesa Krajowej Rady PIIB, uczestnicząc także w posiedzeniach Rady ŚlOIIB, a w latach 2010-2018 był członkiem Rady ŚlOIIB.

Działał również w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych, pełniąc w latach 1984–1996 funkcję przewodniczącego Zarządu Oddziału w Katowicach. Udzielał się także w Śląskim Stowarzyszeniu Rzeczoznawców Majątkowych oraz Polskim Stowarzyszeniu Rzeczoznawców Wyceny Nieruchomości w Katowicach.

Wyróżniany za pracę zawodową i społeczną otrzymał liczne odznaczenia państwowe, resortowe i wojewódzkie m.in. Srebrny Krzyż Zasługi, Za Zasługi dla Budownictwa, Za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki RP, Złoty Medal za Długoletnią Służbę, Złotą Odznakę za Zasługi dla Województwa Śląskiego, Zasłużony dla Budownictwa, Odznakę Zasłużony dla Gospodarki Komunalnej, Złotą Honorową Odznaką PIIB i Nagrodę wraz z tytułem „Autorytet Budownictwa i Gospodarki Śląskiej”.

Jako przyjazny i życzliwy Człowiek cieszył się sympatią współpracowników i kolegów izbowych.

Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Koleżanki i koledzy z ŚlOIIB

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warto zobaczyć

Informator

informator150
Bieżący numer:
InformatorSOIIB03 2021

 

bip logo

 

faq


Początek strony