All for Joomla All for Webmasters

Posiedzenie Prezydium Rady ŚlOIIB 21.01.2021r.

Obrady Prezydium ŚlOIIB

21 stycznia 2021 obradowało Prezydium Rady ŚlOIIB w trybie hybrydowym. Znaczna grupa osób biorących udział w obradach uczestniczyła w posiedzeniu bezpośrednio, w siedzibie ŚlOIIB, pozostali zdalnie – w formie wideokonferencji. Obrady prowadził Roman Karwowski, przewodniczący Rady ŚlOIIB.

Chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłego przed kilkoma dniami Stefana Wójcika, jednego z twórców ŚlOIIB oraz działacza samorządu zawodowego inżynierów budownictwa na poziomie okręgowym i krajowym.

W posiedzeniu uczestniczyła przedstawicielka Agencji Marketingowej MOMA, która omówiła materiał dotyczący założeń strategicznych i planu komunikacji z członkami ŚlOIIB, przygotowany przez agencję na zlecenie ŚlOIIB. Podczas dyskusji nt. zaprezentowanego materiału zastanawiano się nad metodą dotarcia do członków w celu pozyskania ich opinii o Izbie oraz nad sposobem udoskonalenia komunikacji z nimi, celem zainteresowania szerokich rzesz członków działalnością Izby i korzyściami wynikającymi z przynależności do samorządu zawodowego inżynierów budownictwa.

Następnie sekretarz Rady ŚlOIIB Ewa Dworska poinformowała o realizacji ustaleń z poprzedniego posiedzenia prezydium i o uchwałach Składu Orzekającego Rady ŚlOIIB, a skarbnik ŚlOIIB Edmund Janic o stanie środków finansowych ŚlOIIB.

 

 

Kolejnym ważnym tematem były przygotowania do XX Zjazdu Sprawozdawczego ŚlOIIB, planowanego 21 kwietnia 2021; omówiono m.in. stopień zaawansowania opracowań materiałów zjazdowych oraz organizację spotkań przedzjazdowych – delegaci z poszczególnych obwodów wyborczych zostaną poinformowani o dacie i formie spotkania. O planowanej w lutym br. sesji egzaminacyjnej – przeniesionej z grudnia ubiegłego roku z powodu pandemii - oraz w maju wiosennej sesji egzaminacyjnej mówił przewodniczący Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej ŚlOIIB Franciszek Buszka. Zastępca przewodniczącego Rady ŚlOIIB Józef Kluska przekazał informacje o poruszanych podczas posiedzeń Krajowej Rady PIIB i jej Prezydium sprawach oraz o wynikach przeprowadzonego 9 stycznia br. I etapu konkursu ŚlOIIB „Nowoczesny Inżynier 2021”, a zastępca przewodniczącego Rady ŚlOIIB Katarzyna Seweryn poinformowała o szkoleniach organizowanych przez izby okręgowe na portalu PIIB i przez stowarzyszenia nauko-techniczne na własnych portalach oraz o uczestnictwie w szkoleniach członków ŚlOIIB, a także ich aktywności dotyczącej prenumeraty czasopism technicznych.

 

 

Podczas posiedzenia dyskutowano również na temat udziału ŚlOIIB w organizacji Otwartego Dnia Inżyniera Budownictwa i na temat organizacji Festynu ŚlOIIB oraz przypadającego na 2022 rok jubileuszu 20-lecia ŚlOIIB.

 

Maria Świerczyńska

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warto zobaczyć

bip logo

 

faq


Początek strony