All for Joomla All for Webmasters

PREZYDIUM RADY ŚlOIIB – 29.10.2015 r.

W dniu 29 października 2015 roku, w siedzibie ŚlOIIB w Katowicach Giszowcu, odbyło się posiedzenie Prezydium Rady ŚlOIIB.

Posiedzeniu przewodniczył Franciszek Buszka – przewodniczący  Rady ŚlOIIB.

W posiedzeniu Prezydium Rady ŚlOIIB wzięli również udział przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej  ŚlOIIB – Edmund Janic, rzecznik-koordynator Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej ŚlOIIB – Krzysztof Ciesiński, przewodniczący Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego ŚlOIIB – Jerzy Dzierżewicz, oraz radcowie prawni ŚlOIIB: Maria Wójcik, Dominik Adamczyk.

 

W trakcie posiedzenia przyjęto Protokół z poprzedniego posiedzenia Prezydium Rady ŚlOIIB w dniu 27.08.2015 roku, zapoznano się z zapisami Kalendarium wydarzeń w ŚlOIIB, przyjęto informacje o uchwałach Składu Orzekającego Rady ŚlOIIB oraz  stanie środków finansowych ŚlOIIB za dziewięć miesięcy 2015 roku. Wpływy kształtowały się w wysokości 72% , natomiast wydatki w wysokości 67% w stosunku do zaplanowanego wykonania rocznego.

Zastępca przewodniczącego Rady ŚlOIIB, Andrzej Nowak, zreferował stan prac wykończeniowych w nowej siedzibie ŚlOIIB, w Katowicach Giszowcu. Przyjęto do wiadomości informację o planowanym, etapowym przeniesieniu siedziby z ulicy Podgórnej w Katowicach do siedziby w Giszowcu, w miesiącach listopad, grudzień 2015 roku.

Szerzej omówiono realizację wniosków przyjętych na XIV Zjeździe Sprawozdawczym ŚlOIIB.  W ramach realizacji wniosków zjazdowych, na rok 2016 przyjęto do realizacji wdrożenie nowych form komunikacji z członkami ŚlOIIB. W ramach realizacji wniosków zjazdowych omówiono również zagadnienia związane z prowadzeniem doskonalenia zawodowego, w tym temat prenumeraty czasopism na rok 2016, organizacji i rozliczania szkoleń oraz zmian w redakcyjnej formule „Informatora ŚlOIIB”.

Prezydium Rady ŚlOIIB podjęło uchwały o przyjęciu propozycji terminów posiedzeń Prezydium i Rady ŚlOIIB w 2016 roku, dofinansowaniu wydawnictwa konferencyjnego organizowanej przez Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP w Częstochowie, VI edycji ogólnopolskiej konferencji naukowo-technicznej pn. „Rozwiązania skrzyżowań kolei z drogami kołowymi w poziomie szyn w aspekcie prawnym, ekonomicznym i technicznym” oraz dofinansowaniu IX Otwartych Zawodów Narciarskich Slalom Gigant organizowanych przez Placówkę Terenową ŚlOIIB w Bielsku-Białej, które odbędą się w dniu 14.02.2015 roku w Międzybrodziu Żywieckim na stoku góry Żar.

W dniu 28 października 2015 roku w Starostwie w Tarnowskich Górach odbyło się szkolenie dedykowane członkom ŚlOIIB, pracownikom organów AAB oraz Powiatowego Nadzoru Budowlanego, poświęcone w całości omówieniu ostatnich  zmian wprowadzonych do Prawa budowlanego.
W szkoleniu wzięło udział ponad 40 osób i z uwagi na dalsze zainteresowanie tematem, ŚlOIIB planuje powtórzyć szkolenie w dniu 16 listopada br.       
Patronat nad szkoleniem miała Placówka Terenowa w Gliwicach. Opiekun Placówki, zastępca przewodniczącego Rady ŚlOIIB, Czesława Bella przekazała członkom Prezydium relację z przebiegu szkolenia i podkreśliła jego bardzo pozytywne przyjęcie przez uczestników.

Ewa Dworska - sekretarz Rady ŚlOIIB

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warto zobaczyć

bip logo

 

faq


Początek strony