All for Joomla All for Webmasters

PREZYDIUM RADY ŚlOIIB – 27.08.2015 roku

W dniu 27 sierpnia 2015 roku odbyło się posiedzenie Prezydium Rady ŚlOIIB.

Posiedzeniu przewodniczył Franciszek Buszka – przewodniczący  Rady ŚlOIIB.

W posiedzeniu Prezydium Rady ŚlOIIB wzięli również udział przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej  ŚlOIIB – Edmund Janic, rzecznik-koordynator Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej ŚlOIIB – Krzysztof Ciesiński, przewodniczący Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego ŚlOIIB – Jerzy Dzierżewicz, przewodniczący Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej ŚlOIIB – Piotr Szatkowski oraz radca prawny ŚlOIIB: Maria Wójcik.

 

W trakcie posiedzenia przyjęto Protokół z poprzedniego posiedzenia Prezydium Rady ŚlOIIB
w dniu 09.07.2015 roku, zapoznano się z zapisami Kalendarium wydarzeń w ŚlOIIB, przyjęto informacje o uchwałach Składu Orzekającego Rady ŚlOIIB oraz  stanie środków finansowych ŚlOIIB
za pierwsze siedem miesięcy 2015 roku. Wpływy kształtowały się w wysokości 57% , natomiast wydatki w wysokości 55% w stosunku do zaplanowanego wykonania rocznego.

Szerzej omówiono realizację wniosków przyjętych na XIV Zjeździe Sprawozdawczym ŚlOIIB oraz przebieg II Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, na którym przyjęto nowy Statut samorządu zawodowego inżynierów budownictwa.        
W ramach realizacji wniosków zjazdowych omawiano możliwości wdrożenia nowych form komunikacji z członkami ŚlOIIB.

Na posiedzeniu Prezydium zapoznano się z propozycjami terminarza posiedzeń Prezydium oraz Rady Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w 2016 roku, analizą wydatków na dofinansowania konferencji, imprez okolicznościowych, sportowych oraz związanych z działaniami na rzecz członków naszej Izby.

Przedstawiono również stan prac nad modernizacją siedziby ŚlOIIB w Katowicach Giszowcu przy
ul. Adama 1b łącznie z przedstawieniem rozliczenia wydatków już poniesionych i przyszłych, uznanych za niezbędne do przekazania budynku do użytkowania. Prace modernizacyjne siedziby przewidywane umową zostały zakończone, obecnie prowadzone są prace związane z wyposażeniem wnętrza i zagospodarowaniem terenu wokół budynku.

Prezydium Rady ŚlOIIB podjęło uchwały o objęciu patronatem honorowym oraz wsparciu finansowym następujących konferencji i wydarzeń branżowych:

  • II edycji Ogólnopolskiej Konferencji „Konstrukcje Budowlane” o tematyce: „Bezpieczeństwo Procesu Projektowo-Konstrukcyjnego. Przykłady Rozwiązań w Praktyce”, organizowanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN,
  • VII Mistrzostw ŚlOIIB w Brydżu Sportowym, organizowanych przez Placówkę Terenową ŚlOIIB
    w Bielsku-Białej z okazji Dnia Inżyniera Budownictwa w dniu 08.10.2015 roku,
  • IV Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym, organizowanych przez Placówkę Terenową ŚlOIIB
    w Bielsku-Białej w dniach 11-13.12.2015 roku w Szczyrku w Hotelu Orle Gniazdo,
  • nagród w Konkursie "Technik Absolwent 2015".

Na zakończenie omówiono:

  • terminy i stan realizacji przygotowań do obchodów Regionalnego Dnia Inżyniera Budownictwa w poszczególnych Placówkach Terenowych i Punkcie Informacyjnym ŚlOIIB.

Ewa Dworska - sekretarz Rady ŚlOIIB

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warto zobaczyć

Informator

informator150
Bieżący numer:
InformatorSOIIB03 2021

 

bip logo

 

faq


Początek strony