All for Joomla All for Webmasters

SZKOLENIE W URZĘDZIE MIASTA TYCHY Luty 2016 r

imageW dniu 18.02.2016 r. w Sali sesyjnej Urzędu Miasta w Tychach, odbyło się szkolenie, którego celem było szczegółowe omówienie wprowadzonych ostatnio zmian w Prawie Budowlanym oraz przypomnienie procedur postępowania obowiązujących w procesie budowlanym.

Szkolenie przeprowadzono w ramach wspólnej inicjatywy ŚlOIIB i organów samorządu terytorialnego, tym razem Urzędu Miasta w Tychach, dla członków ŚlOIIB z rejonu miast Tychy, Pszczyna, Mikołów, Bieruń, Lędziny i okolicznych gmin.

 

Efektem szkolenia, oprócz zapoznania się z wprowadzonymi ostatnio zmianami w obowiązujących przepisach budowlanych, była próba ujednolicenia interpretacji przepisów i ich właściwego przestrzegania, poprzez dyskusję, wymianę poglądów i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami poszczególnych grup zawodowych, uczestnikami procesu budowlanego.

Organizatorem szkolenia była Placówka Terenowa w Katowicach.

Urząd Miasta Tychy udostępnił bezpłatnie audiowizualną salę sesyjną oraz zapewnił uczestnikom poczęstunek.

Ogłoszenia  na tablicach w starostwach bieruńsko-lędzińskim, mikołowskim i pszczyńskim, na stronie internetowej Izby oraz w drodze korespondencji mailowej zapewniły bardzo wysoką frekwencję, ponad 70 osób. Oprócz członków ŚlOIIB w szkoleniu brali również udział pracownicy Urzędu Miasta w Tychach, Starostw Powiatowych oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Proponowana forma i temat szkolenia trafiły w oczekiwania i zapotrzebowanie naszych członków. Trafione miejsce szkolenia oraz możliwość wymiany poglądów pozwoliły na poszerzenie doświadczenia zawodowego wszystkich uczestników szkolenia.

Pozytywny odbiór powyższej inicjatywy przez członków ŚlOIIB jest dla nas mobilizacją do kontynuowania tego rodzaju spotkań i szkoleń. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie szkoleniem i konieczność ograniczenia ilości uczestników w dniu 18 lutego br, przewidujemy możliwość powtórzenia szkolenia w miesiącu maju br, po uzgodnieniu warunków i terminu.

O planowanym szkoleniu poinformujemy na stronie internetowej ŚlOIIB oraz pocztą elektroniczną.

Ewa Dworska
Sekretarz Rady ŚlOIIB

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warto zobaczyć

bip logo

 

faq


Początek strony