All for Joomla All for Webmasters

Brydż Sportowy u Inżynierów

image

Po mistrzostwach w Brydżu Sportowym zorganizowanym dla członków ŚlOIIB w październiku 2015r., w dniach 11-13 grudnia 2015 r. Placówka Terenowa w Bielsku-Białej zorganizowała w Szczyrku Mistrzostwa PIIB w Brydżu Sportowym. Prezes PIIB Andrzej Roch Dobroucki ufundował nowy Puchar Przechodni, poprzedni po trzech kolejnych zwycięstwach znajduje się w Rzeszowie. Tym razem frekwencja w stosunku do lat ubiegłych była zdecydowanie lepsza, udział wzięli przedstawiciele siedmiu izb okręgowych tzn. Małopolskiej, Mazowieckiej, Łódzkiej, Śląskiej, Świętokrzyskiej, Podlaskiej i Warmińsko-Mazurskiej. Niestety w tym roku Podkarpacka Izba nie zgłosiła się do Mistrzostw i nie wzięła udziału w nich.

Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa reprezentowana była przez 6 par: K.Cios-J.Ujma, T.Dudziak-T.Szendzielarz, M.Gacek-J.Kozula, B.Tarnawski-J.Zagała, A.Staszek-E.Szenkelbach, J.Hamryszak-J.Wysocka oraz jedną parę mieszaną M.Madej-St.Skrzypczak. W turnieju drużynowym zgłoszono dwie drużyny ze ŚlOIIB oraz jedną drużynę mieszaną ze Śląskiej Izby i Warmińsko-Mazurskiej.

Turniej otwarcia, indywidualny, rozegrano w piątek wieczorem, po kolacji. Wzięło w nim udział 32 zawodników. W czasie turnieju sporo emocji, uzgodnienie systemów licytacyjnych, wistów i zrzutek. Rozegrano 24 rozdania na zapis maksymalny. Nasza Izba nie odniosła w tym turnieju sukcesów, wygrał Waldemar Ładowski z Podlaskiej Izby a  trzecie miejsce zajął Mieczysław Madej ze Śląskiej Izby.

W sobotę odbyły się zaplanowane dwa turnieje par, jeden na zapis maksymalny, drugi na punkty meczowe. W obu turniejach udział wzięło 20 par w każdym turnieju. W sobotę w tych turniejach Śląska Izba odniosła znaczące sukcesy. Turniej na impy wygrała para A.Staszek - E.Szenkelbach a trzecie miejsce zajęli K.Cios - J.Ujma. Turniej na max-y wygrała para z Mazowieckiej Izby  P.Wowkonowicz-R.Wowkonowicz, drugie miejsce zajęła nasza para A.Staszek-E.Szenkelbach.

Po smacznej i obfitej kolacji rozpoczęto trzeci główny turniej drużynowy o Puchar Prezesa PIIB Andrzeja Rocha Dobruckiego. Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn, rozgrywki przeprowadzono na zasadzie meczów 4-ro rozdaniowych system każdy z każdym. W sobotę rozegrano trzy rundy, po których na pierwszym miejscu był II Zespół z Warszawy a na drugim miejscu II Zespół ze Śląska

( J.Kozula-M.Gacek, T.Dudziak-T.Szendzielarz).

W niedzielę turniej dokończono, emocji było sporo a o ostatecznej  klasyfikacji zadecydowały ostatnie mecze, które dla naszych śląskich drużyn zakończyły się pomyślnie. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza PIIB oraz Puchar zdobył II Zespół ŚlOIIB  w składzie: M.Gacek, J.Kozula i T.Dudziak, T.Szendzielarz, drugie miejsce I Zespół ŚlOIIB w składzie: K.Cios, A.Staszek, E.Szenkelbach i J.Ujma.

Mistrzostwa zakończyły się uroczyście, Z-ca Przewodniczącego ŚlOIIB Józef Kluska oraz Z-ca Przewodniczącego Mazowieckiej OIB Jerzy Kotowski (również uczestnik Mistrzostw) wręczyli puchary za pierwsze miejsca i nagrody za pierwsze trzy miejsca  w każdym turnieju. W ramach dodatkowych klasyfikacji długofalowej do której zaliczane są wyniki wszystkich turniejów pierwsze miejsce eqsequo zajęli A.Staszek i E.Szenkelbach ze Śląskiej Izby.

Uczestnikom Mistrzostw, którzy wzięli w nich po raz pierwszy udział z Izb Małopolskiej, Podlaskiej, Łódzkiej i Warmińsko- Mazurskiej organizatorzy wręczyli literaturę brydżową.