All for Joomla All for Webmasters

Regionalny Dzień Inżyniera Budownictwa w Placówce Terenowej ŚlOIIB w Częstochowie - 28.09.2018 r.

Regionalny Dzień Inżyniera Budownictwa w Częstochowie obchodzony jest jako Dzień Budowlanych Ziemi Częstochowskiej. Zorganizowany przez Placówkę Terenową ŚlOIIB w Częstochowie i Częstochowski Oddział PZITB, we współpracy z Oddziałami SITK i SEP, świętowany był w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym „Złote Arkady” w Częstochowie w ostatni piątek września.

W tym roku Święto Budowlanych połączone było z obchodami 65-lecia Oddziału PZITB w Częstochowie. W spotkaniu, które prowadzili opiekun Placówki Terenowej ŚlOIIB w Częstochowie Waldemar Szleper i przewodnicząca Częstochowskiego Oddziału PZITB Małgorzata Nawrocka-Tazbir, uczestniczyli przedstawiciele samorządu terytorialnego powiatów: częstochowskiego, myszkowskiego, zawierciańskiego i kłobuckiego oraz Częstochowy, reprezentanci administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego, Państwowej Straży Pożarnej i Państwowej Inspekcji Pracy, przedstawiciele Wydziałów Budownictwa, Infrastruktury i Środowiska oraz Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej, Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego i szkół ponadgimnazjalnych kształcących na kierunkach budowlanych, stowarzyszeń naukowo-technicznych i zawodowych oraz liczne grono członków ŚlOIIB.

 

 

Prowadzący spotkanie przypomnieli zebranym, jakie korzyści daje inżynierom przynależność do samorządu zawodowego. Mówili o działalności Placówki Terenowej ŚlOIIB w Częstochowie, o współpracy ŚlOIIB ze stowarzyszeniami naukowo-technicznymi oraz z wydziałami Politechniki Częstochowskiej, o działalności Częstochowskiego Oddziału PZITB obchodzącego w tym roku 65-lecie istnienia. W związku z początkiem piątej kadencji przedstawili nowo wybrane składy osobowe poszczególnych organów statutowych ŚlOIIB na lata 2018 - 2022. Były również wystąpienia zaproszonych gości. Kanclerz Politechniki Częstochowskiej dr inż. Arkadiusz Kociszewski przybliżył temat inwestycji budowlanych Politechniki Częstochowskiej oraz sposób zarządzania realizacją inwestycji, a prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie dr inż. Marcin Kozak mówił o formach i możliwościach wsparcia przedsiębiorstw i rozwoju inwestycji w Częstochowie. Przewodniczący Rady ŚlOIIB Roman Karwowski podkreślał znaczenie istnienia samorządu zawodowego dla województwa i kraju oraz uhonorował prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka Medalem ŚlOIIB. Zaproszeni goście składali podziękowania za współpracę z naszym samorządem potwierdzając potrzebę jego istnienia.

 

 

 

Po części oficjalnej była okazja do koleżeńskich rozmów i dyskusji podczas plenerowego spotkania integracyjnego. W uroczystościach związanych z Dniem Budowlanych uczestniczyło w Częstochowie ponad 160 osób, wśród nich ponad 120 członków ŚlOIIB.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Początek strony