All for Joomla All for Webmasters

„Spotkanie z ekspertem” - spotkanie szkoleniowe dla członków Izby z obwodów Sosnowiec, Katowice I i Katowice II - 15.02.2021r.

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

W ubiegłym roku, z oczywistych powodów związanych z pandemią koronawirusa, nie mieliśmy wielu okazji do bezpośrednich, osobistych spotkań.  Mimo tych odmiennych warunków, które towarzyszą nam już od dłuższego czasu zależy nam na tym, żebyśmy utrzymywali ze sobą kontakt.

Dlatego zapraszamy na pierwsze spotkanie szkoleniowe w 2021 roku dla członków Izby z obwodów Sosnowiec Katowice I i Katowice II, oczywiście w formie online.

Spotkajmy się 15 lutego o godzinach 17:00 – 20:00 na platformie Cisco Webex.

Temat szkolenia: Istotne i nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego – nowe regulacje, czyli duże zmiany od 19 września 2020 roku.

Ramowy program szkolenia:

 1. Nowy podział projektu budowlanego – projekt zagospodarowania działki lub terenu, projekt architektoniczno-budowlany, projekt techniczny – wprowadzenie.
 2. Duże zmiany w zakresie istotnych odstąpień od zatwierdzonego projektu zagospodarowania działki lub terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego.
 3. Nowy przepis dotyczący wprowadzania zmian w projekcie technicznym.
 4. Nieistotne odstąpienie w przypadku inwestycji realizowanej na podstawie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (przypadek szczególny).
 5. Kto dokonuje kwalifikacji odstąpienia.
 6. Nieistotne odstąpienie, istotne odstąpienie, samowola budowlana – różnice, konsekwencje.
 7. Czy kwalifikacja odstąpienia dokonana przez projektanta jest wiążąca dla organu nadzoru budowlanego.
 8. Zmiany uregulowań w zakresie zawiadomienia o zakończeniu budowy oraz wniosku o pozwolenie na użytkowanie – wprowadzenie.
 9. Obowiązkowa kontrola budowy przed wydaniem pozwolenia na użytkowanie. Konsekwencje stwierdzenia nieprawidłowości w trakcie obowiązkowej kontroli budowy. Czy stwierdzone nieprawidłowości zawsze muszą stanowić istotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę.
 10. Przepisy przejściowe.
 11. Podsumowanie, pytania, dyskusja.

Szkolenie poprowadzi Pan Tomasz Radziewski.

Prosimy o zgłoszenie swojego udziału na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 08 lutego 2021 r.. W odpowiedzi dostaną Państwo link z dostępem do szkolenia.

Zależy nam na dyskusji i chcemy umożliwić Państwu zadawanie pytań prowadzącemu szkolenie, dlatego liczba miejsc jest ograniczona

 

Do zobaczenia i usłyszenia!

Krzysztof Ciesiński, Elżbieta Bryła-Kluczny i Andrzej Nowak

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Początek strony