All for Joomla All for Webmasters

„Spotkanie z ekspertem” - Dopuszczenie do zabudowania wyrobów budowlanych w obiekty budowlane. Co powinien wiedzieć projektant, kierownik budowy, inspektor nadzoru inwestorskiego 17.05.2021 r.

Kolejne spotkanie szkoleniowe w ramach cyklu „Spotkanie z ekspertem” organizowane przez Placówkę Terenową ŚlOIIB w Gliwicach

  

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

informujemy, że Placówka Terenowa Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Gliwicach organizuje kolejne spotkanie szkoleniowe w ramach cyklu „Spotkanie z ekspertem”.

Z oczywistych względów spotkanie odbędzie się w formie wideokonferencji na platformie Cisco Webex.

Spotkanie szkoleniowe w ramach ww. cyklu odbędzie się w dniu 17 maja 2021 r. (poniedziałek) w godzinach 18:00 – 21:00.

Temat szkolenia:

Dopuszczenie do zabudowania wyrobów budowlanych w obiekty budowlane. Co powinien wiedzieć projektant, kierownik budowy, inspektor nadzoru inwestorskiego.

Prowadzący:

Grzegorz Skórka – ekspert i szkoleniowiec w zakresie regulacji dotyczących wprowadzania do obrotu wyrobów mających zastosowanie w budownictwie oraz prawa zamówień publicznych.

Program szkolenia:

  1. Wstęp – co to jest wyrób, metody weryfikacji co jest wyrobem a co nie. Jakie wyroby znakujemy CE, a jakie znakiem budowlanym.
  2. Prawa, obwiązki uczestników procesu budowlanego związane z wyrobami, a także kompetencje organów nadzoru budowlanego w zakresie zastosowanych na budowie wyrobów budowlanych (przedstawienie regulacji ustawy Prawo budowlane i ustawy o wyrobach budowlanych w tym zakresie).
  3. Wyroby oznakowane znakiem CE – jak powinno wyglądać oznakowanie, deklaracja, karta charakterystyki REACH, jaki komplet dokumentów dopuszcza do zabudowania w obiekt budowlany.
  4. Wyroby oznakowane znakiem budowlanym – jak powinno wyglądać oznakowanie, deklaracja, karta charakterystyki REACH, jaki komplet dokumentów dopuszcza do zabudowania w obiekt budowlany.
  5. Inne rodzaje wyrobów dopuszczone do zastosowania w budownictwie (wyroby jednostkowego zastosowania, wyroby wytwarzane na budowie, wyroby legalnie wprowadzone do obrotu w innych krajach UE).
  6. Wyroby stosowane przy remontach zabytków.
  7. Wyroby budowlane podlegające różnym dyrektywom i rozporządzeniom (kable, energetyczne, kotły, bateryjne czujniki czadu).
  8. Metody weryfikacji dokumentacji dołączanej do wyrobu.
  9. Publiczne rejestry wyrobów budowlanych nie spełniających wymogów.

 

Zapraszamy na spotkanie szkoleniowe członków ŚlOIIB z obszaru Placówki Terenowej w Gliwicach.

Prosimy o zgłoszenie swojego udziału na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 12 maja 2021 r.

W odpowiedzi dostaną Państwo link z dostępem do szkolenia.

 

Chcemy umożliwić Państwu dyskusję i zadawanie pytań, dlatego też informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona – o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Serdecznie zapraszam,

Tomasz Radziewski

Opiekun Placówki Terenowej ŚlOIIB w Gliwicach

Zastępca Przewodniczącego Rady ŚlOIIB

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Początek strony