All for Joomla All for Webmasters

Nowa siedziba Placówki Terenowej ŚlOIIB w Gliwicach

25 października 2021 nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby Placówki Terenowej ŚlOIIB w Gliwicach, mieszczącej się aktualnie w budynku Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej.

Uroczystość odbyła się w auli Wydziału Budownictwa PŚ. Prowadzący spotkanie opiekun gliwickiej placówki Tomasz Radziewski przywitał zebranych. Byli wśród nich przedstawiciele władz Wydziału Budownictwa: prof. dr hab. Joanna Bzówka, dziekan WB PŚ, oraz prodziekani dr hab. inż. Mariusz Jaśniok, prof. PŚ, dr. hab. inż. Tomasz Krykowski, prof. PŚ, i dr inż. Tomasz Jaśniok, przewodniczący Rady ŚlOIIB Roman Karwowski, przedstawiciele NB i AAB oraz stowarzyszeń naukowo-technicznych i liczne grono członków ŚlOIIB z rejonu gliwickiej placówki.

Tomasz Radziewski podkreślił, że przeniesienie siedziby placówki do budynku Wydziału Budownictwa PŚ mogło nastąpić dzięki dobrej współpracy ŚlOIIB z Wydziałem Budownictwa, w szczególności z panią dziekan Joanną Bzówką. Nowa lokalizacja, w porównaniu z wcześniejszą przy ulicy Zwycięstwa, ma niewątpliwe zalety. Obok większego metrażu są to: dostępność dla osób niepełnosprawnych, możliwość korzystania z sali wykładowej w przypadku organizacji spotkań i szkoleń członków ŚlOIIB z udziałem większej liczby uczestników, a w godzinach popołudniowych z miejsc parkingowych przy budynku WB. Oczywistym plusem jest również bliski kontakt z uczelnią kształcącą na czterech swoich wydziałach inżynierów, którzy w nieodległej przyszłości będą mogli po zdaniu egzaminu na uprawnienia budowlane zasilić szeregi samorządu zawodowego inżynierów budownictwa; są to Wydziały: Budownictwa, Elektryczny, Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz Transportu i Inżynierii Lotniczej. W krótkim wystąpieniu Roman Karwowski nawiązał do podpisanego w grudniu 2020 porozumienia o współpracy Śląskiej OIIB z Politechniką Śląską. Jednym z efektów tej współpracy będzie zorganizowany po raz pierwszy w tym roku akademickim konkurs prac dyplomowych absolwentów WB. Na koniec prof. Joanna Bzówka, posługując się prezentacją, omówiła strukturę i organizację Wydziału Budownictwa oraz kierunki studiów na tym wydziale.

Po części oficjalnej odbyło się spotkanie integracyjne z poczęstunkiem. Jego uczestnicy odwiedzili także nową siedzibę placówki ŚlOIIB – pokój 133 na I piętrze – lub udali się na sentymentalny spacer po budynku wydziału, który zwłaszcza starszym jego absolwentom wydał się bardzo odmieniony.

 

 

 

 

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Początek strony