All for Joomla All for Webmasters

Cykl spotkań szkoleniowych pod wspólną nazwą: „Spotkanie z ekspertem”

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

 

informujemy, że Placówka Terenowa Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Gliwicach wznawia organizację cyklu popołudniowych spotkań szkoleniowych pod wspólną nazwą: „Spotkanie z ekspertem”.

Z oczywistych względów nasze spotkania będą się odbywały w formie wideokonferencji na platformie Cisco Webex.

 

Pierwsze spotkanie szkoleniowe w ramach ww. cyklu odbędzie się w dniu 25 stycznia 2021 r. (poniedziałek) w godzinach 17:00 – 20:00.

 

Temat szkolenia:

Istotne i nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego – nowe regulacje, czyli duże zmiany od 19 września 2020 roku.

 

Ramowy program szkolenia:

 1. Nowy podział projektu budowlanego – projekt zagospodarowania działki lub terenu, projekt architektoniczno-budowlany, projekt techniczny – wprowadzenie.
 2. Duże zmiany w zakresie istotnych odstąpień od zatwierdzonego projektu zagospodarowania działki lub terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego.
 3. Nowy przepis dotyczący wprowadzania zmian w projekcie technicznym.
 4. Nieistotne odstąpienie w przypadku inwestycji realizowanej na podstawie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (przypadek szczególny).
 5. Kto dokonuje kwalifikacji odstąpienia.
 6. Nieistotne odstąpienie, istotne odstąpienie, samowola budowlana – różnice, konsekwencje.
 7. Czy kwalifikacja odstąpienia dokonana przez projektanta jest wiążąca dla organu nadzoru budowlanego.
 8. Zmiany uregulowań w zakresie zawiadomienia o zakończeniu budowy oraz wniosku o pozwolenie na użytkowanie – wprowadzenie.
 9. Obowiązkowa kontrola budowy przed wydaniem pozwolenia na użytkowanie. Konsekwencje stwierdzenia nieprawidłowości w trakcie obowiązkowej kontroli budowy. Czy stwierdzone nieprawidłowości zawsze muszą stanowić istotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę.
 10. Przepisy przejściowe.
 11. Podsumowanie, pytania, dyskusja.

 

Prowadzący szkolenie: Tomasz Radziewski

 

Zapraszamy na spotkanie szkoleniowe członków ŚlOIIB z obszaru Placówki Terenowej w Gliwicach.

Prosimy o zgłoszenie swojego udziału na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
do dnia 20 stycznia 2021 r.

W odpowiedzi dostaną Państwo link z dostępem do szkolenia.

 

Chcemy umożliwić Państwu dyskusję i zadawanie pytań, dlatego też informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona – o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Serdecznie zapraszam,

Tomasz Radziewski

Opiekun Placówki Terenowej w Gliwicach

Zastępca Przewodniczącego Rady ŚlOIIB

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Początek strony